Reklamı Kapat
6482 kez okundu

Aile Anlamı

Aile anlamı; Aile hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Aile anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Aile nedir? sözlük anlamı çerçevesinde evlilik ve kan bağına dayanan;  karı, koca, çocuk, kardeşler arasındaki ilişkilere dayanan toplum içinde bulunan en küçük birlik olarak tanımlanmaktadır. Aile kavramı evrensel olup tarihsel gelişimi çok eski yıllara dayanmaktadır. İlk kez 1861 yılında İsviçreli bir hukukçu tarafından incelenmiştir ve kendi yazdığı kitabında aile kavramı hakkındaki bilimsel araştırmalarına yer vermiş bulunmaktadır.

Aile kavramının kurulması ve kurulmasındaki amaçları bütün topluluklarda ortak olup aile düzeninin işleyiş sürecindeki kültürel yönü farklılık göstermektedir. Toplumun genel anlamda kültürü aileleri etkiler, ailelerin sahip olduğu kültürlerde toplumun genel algısını etkiler ve bu döngü içerisinde bir toplumun kültürü nesilden nesle geçmektedir. Kelime Arapçadan wl kökünden türeyip dilimize girmiştir.

Sizce "Aile Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.