Reklamı Kapat
14931 kez okundu

EPS Anlamı

EPS anlamı; EPS hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada EPS anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Eps kelimesi aslında İngilizce bir kelimedir. Çünkü Eps, İngilizce Elektro Power Steering kavramını oluşturan kelimelerin baş harflerinden oluşan bir tanımlamadır. Bu nedenle de dilimizde de aynı şekliyle kullanılmaktadır. Eps, dilimizde otomatik hidrolik direksiyon sistemi anlamında kullanılmaktadır. Günümüzde üretilen araçların hemen hepsinde bulunan bu teknoloji sayesinde araç kullanmak hem daha zevkli hem de daha güvenli olmaktadır. Özellikle uzun yollarda olası kazaları önlemek için geliştirilen bu sistem sayesinde artık araç hızlı giderken direksiyonun bir anda dönmesi gibi bir durumla karşılaşılmamaktadır. Çünkü eps sisteminde araç hızlı giderken direksiyon otomatik olarak sertleştirilmektedir. Bu durumda da direksiyonun döndürülmesi zorlaştırılmaktadır. Bu sayede de aracı kullanan kişi tarafından direksiyonun istem dışı döndürülmesinin önüne geçilmiş olmaktadır.

Sizce "EPS Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.