Reklamı Kapat
5555 kez okundu

Evren Anlamı

Evren anlamı; Evren hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Evren anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Her enerji biçimi ve evrende oluşan her olay belirli bir düzen içerisinde hiçbir maddeyi atlamadan kendi kurallarına göre hareket eder. Evrenin sözlükte de geçen anlamlarından biri de bu doğrultuda hazırlanmıştır. 

Bu tanım, düzenli ve uyumlu bir olarak düşünülen tüm varlıklar evreni ifade eder tanımıdır. Kendi içerisinde bir uyumu olan evren mevcut düzenini içerisinde yaşayan insanlara da yansıtır. Düzenli yaşam tavrı ile evreni taklit eden insanlar, içerisinde yaşadıkları ve enerjileriyle bir bütün halinde oldukları evrenin işleyişiyle yaşamlarını sürdürebiliyorlar. Evren kelimesi eski Türkçede ''evür'' kelimesinden türemiştir. 

Sizce "Evren Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.