Reklamı Kapat
5454 kez okundu

İmplant Anlamı

İmplant anlamı; İmplant hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada İmplant anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

İmplant kelimesi dilimize İngilizce‘den geçmiş olup anlamı nakletmek olan emplantasyon fiilinden türemiştir. İmplant nedir?sözlükte arandığında nakil eylemini yapmak, bir yerden başka bir yere geçirmek, iletmek anlamlarıyla karşılaşılmaktadır. İmplant kelimesi dilimizde sadece tıp biliminde yerini almış olup diş hekimlerinin sıkça kullanmakta olduğu bir kelimedir. 

İmplant tıp dilinde vücudun içinde herhangi bir bölüme bazı rahatsızlıklardan dolayı canlı dokulara cansız dokuları nakil etmektir. Nakil işleminden sonra cansız maddeler o alana yerleştirilir. Buradaki nakil etme işlemi tamamıyla implantı ifade etmektedir. İmplant kelimesinin diğer anlamları da doku yerleşimi örneği üzerinden anlaşılabilmekte olup bunlar; yerleştirme, tutturma ve içe yerleşmedir.

Sizce "İmplant Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.