Reklamı Kapat
6553 kez okundu

İnsan Anlamı

İnsan anlamı; İnsan hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada İnsan anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

‘’İnsan nedir?‘’in sözlükteki anlamı iki eli ve iki ayağı olan akıl ve düşünme açısından evrende bulunan en gelişmiş canlıdır. Sözlük anlamından yola çıkılarak çok geniş çapta tanımlar yapılabilen insan kavramı, evrenin en yetkin varlığı olarak bilinmektedir. Âdem ile Havva hikayesiyle gelişime başlayan ve birçok evrim geçirmiş olan insanlar ortak özelliklere sahip olup belirli kimliklerle yeryüzünde dolaşan varlıklardır.

İnsan kavramında esas olan 3 olgu vardır ki bunlar çok genel olarak doğmak, büyümek ve ölmektir. Her insan başka bir insan vasıtasıyla yeryüzüne gelir, bütün insanlar gibi büyüme özelliğine sahip olurlar ve yine her canlı gibi ölerek cansız bedenlerini yeryüzünde bırakırlar. 

Yeryüzündeki diğer varlıklardan insanları ayıran en büyük özelliklerden biri ise belirli bir tarihleri ve geçmişleri olmasıdır.  İnsan kelimesi, Arapçanın ans sözcüğünün kökeninden gelmiştir.


Sizce "İnsan Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.