Reklamı Kapat
6628 kez okundu

Kaynak Anlamı

Kaynak anlamı; Kaynak hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Kaynak anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Üretim alanında kaynak 3. kaynak olma özelliğini taşımaktadır. Sözlükte geçen anlamı ile kaynak yapmak iki metal ya da yapay parçayı ısıl yollarla birleştirmektir. Genel anlamıyla da birleştirmek anlamına gelen kaynak yapmak imalat alanında sıklıkla kullanılan bir terim ve uygulamadır. Kaynak yapma uygulaması, 2 adet parçadan kaynak yapılacak parçanın bir kısmının ısıl işlemler ile eritilmesi ardından eritilen kısma gerektiği boyutta dolgu malzemesinin eklenmesi ve tekrar bu birleştirilen kısmın soğutularak sertleşmesi işlemidir.

Sadece ısıl işlem değil başka birleştirme yöntemleri de kullanılır ki bunlardan bir tanesi basınç kullanılarak birleştirme işlemidir.  Kökeni Latince olan Kaynak kelimesi, dilimizde birçok anlamı ifade etmektedir. 

Sizce "Kaynak Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.