Reklamı Kapat
104692 kez okundu

Lezyon Anlamı

Lezyon anlamı; Lezyon hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Lezyon anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Herhangi bir organ üzerinde lezyona rastlandığında bunun test edilmesi patoloji biliminin görevidir. Patoloji alanında yapılacak testler ile olumlu veya olumsuz bir sonuca ulaşmak mümkündür. İlgili doktora başvurulduğu zaman doktor, 2 farklı test yapar bunlardan ilk makroskobik olan doktorun mevcut lezyonlu organı çıplak göz ile incelemesi, ikincisi ise mikroskobik olan mevcut lezyonlu organdan parça alınarak laboratuar ortamında parçanın incelenmesidir. 

İkincisi daha etkili bir yöntem olmak ile birlikte ilk incelemede de bazı doktorlar kesin tanı koyabilirler. Latince kökenli bir kelime olan Lezyon, doku bozukluğu anlamıyla bire bir örtüşmektedir. 

hulya,

9yaşındaki oğlumun diz kapağının yan tarafında yumyşak şişlik var çekilen emardalezyon ve kitle çıktı doktorlar araştırcak hayırlısı inşallah

Sizce "Lezyon Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.