Reklamı Kapat
6304 kez okundu

Metin Anlamı

Metin anlamı; Metin hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Metin anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Metin kelimesinin sözlük anlamı; bir yazıyı biçim, anlatım özellikleri ve noktalama işaretleriyle oluşturan kelimelerin bütünü olmakla birlikte daha anlaşılır tanımı; bir yazının parçası olan ve birden fazla cümlenin bir araya gelmesiyle oluşan edebi bir tanım olarak bilinmektedir. Metin kelimesinin kökeni Arapça‘dır ve Arap dilinden dilimize mtn kelimesinden metin olarak değişime uğrayarak gelmiş bulunmaktadır. Metinlerin incelenme ve araştırılma alanı olup metin kelimesi de edebiyat terminolojisinin sahiplendiği bir sözcük olmaktadır. Bir metinin yapı olarak en küçük parçası kelime olmakla birlikte anlamsal olarak en küçük parçası cümledir nitekim bir cümle tek başına dinleyen veya okuyan kişiyi bir sonuca ulaştırabilme yeteneğine sahiptir.

Sizce "Metin Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.