Reklamı Kapat
6415 kez okundu

Spor Anlamı

Spor anlamı; Spor hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Spor anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Spor kelimesi dilimize İngilizce’ den geçmiş bir kelimedir. İngilizce ‘sport’ kelimesinin dilimize geçmiş hali olarak spor kelimesi kullanılmaktadır. Spor kelimesi pek çok anlamı içinde barındırmaktadır. Yüzme, basketbol, atletizm, koşu, futbol, voleybol, güreş gibi birçok uğraşı anlatmak için spor kelimesi kullanılmaktadır. Yani saydığımız tüm bu uğraşlar birer spor dalıdır. Bu nedenle de spor kelimesini hemen her türlü fiziksel uğraş için kullanabiliriz. Örneğin evde koşu bandında koşmak da bir spordur.

Çünkü burada kişi birtakım fiziksel hareketler yaparak vücudunu dinç ve sağlıklı tutmaya çalışmaktadır. Spor dünyamızda artık pek çok dalda yapılmaktadır. Hatta öyle ki çeşitli spor dallarında yarışan sporcuların katıldığı uluslararası müsabakalar bile düzenlenmektedir.

Sizce "Spor Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.