Reklamı Kapat
11703 kez okundu

Clipper Çakmak Nedir

Clipper Çakmak nedir, Clipper Çakmak ne demektir, Clipper Çakmak anlamı. Bulunduğunuz sayfa " Clipper Çakmak " hakkında genel görüşleri, Clipper Çakmak hakkındaki sözlük ve toplum nezdindeki genel bilgileri sunmaktadır. Bu sayfada Clipper Çakmak hakkındaki görüşleri okuyabilir, Clipper Çakmak hakkında bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Clipper Çakmak, 1959 yılında İspanya'da üretilmeye başlanan tasarımı ile diğer çakmak modellerinden daha farklı bir tarz yaratmış olan Dünya çapındaki en büyük çakmak üreticilerinden biri olmuştur. Elips yapısı ile diğer çakmaklardan tasarım bakımından ayrılır ve kendine has özgün bir görünümü ve kullanım alışkanlığı bulunur. Clipper Çakmaklar, Clipper markasının genellikle metal aksam ile üretmeyi tercih ettiği, bunun yanında plastik modelleride bulunan bir çakmak çeşididir.

Clipper Çakmak Tarihi

Clipper Çakmakları, İspanyalı Puig ailesi tarafından 1959 yılında ilk küçük çaplı üretimine başlamıştır. Bu dönemde ilk doldurulabilir çakmaklardan biri olmuş ve kısa sürede rağbet görerek satışı artmıştır. İlerleyen yıllarda yakın Avrupa ülkelerinede satış yapan Clipper markası, hem Metal Çakmak hem Plastik Çakmak üretimi ile Avrupa'nın en değerli markalarından biri haline gelmiştir. 1970'li yıllarda Türkiye'de de bir fabrika açan Clipper, 1980'li yıllardaki ekonomik buhran döneminde Türkiye'deki fabrikasını kapatarak İspanya'da üretimine devam etmiştir. Halen Dünya çapında ve Türkiye'de en çok tercih edilen çakmak markalarından biri olarak iş hayatına devam etmektedir.

Clipper Çakmak Anlamı

Clipper, aslında yalnızca üretilen çakmak markasının adıdır. Clipper Çakmaklarının üretimini gerçekleştiren firma FLAMAGAS dır. En çok tercih edilen ürünü olan Clipper Çakmakların ismi ile özdeşleşen firma, Clipper Çakmak modelini hızlı çakım kabiliiyeti ve kullanım kolaylığından yola çıkarak İngilizce hızlı ve pratik anlamına gelen Clipper kelimesinden esinlenerek vermiştir. Clipper modelleri, ismi gibi kullanımı kolay, uzun kullanım ömrüne sahip, ergonomik ve şık tasarımı ile en çok tercih edilen markalardan biri olarak öne çıkar.

Sizce "Clipper Çakmak Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.