Reklamı Kapat
3960 kez okundu

Devlet Anlamı

Devlet anlamı; Devlet hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Devlet anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Devlet kelimesi Arapça kökenli bir kelimedir. Asıl anlamı baht, talih olan bu kelime günümüzde asıl anlamından farklı olarak egemenlik ve iktidar anlamlarında kullanılmaktadır. Ancak devlet kelimesi özellikle insanların bir arada ve huzur içinde yaşayabilmeleri için oluşturulmuş siyasal örgütlenmedir. Devlet kelimesi gündelik hayatta hemen herkesin kullandığı, toplumsal yaşamda her an karşılaştığımız ancak ne anlama geldiğini ve ne için kullanıldığını pek çok kimsenin bilmediği bir kelimedir. Devlet kavramında en önemli nokta bu kavramın ortaya çıkışının ve zaman içerisinde hangi anlamlarda kullanıldığının bilinmesidir. Çünkü devlet kuramlarının incelenmesi ve devlet kavramının nasıl ortaya çıktığının anlaşılması durumunda günümüzdeki devlet politikaları ve uygulamalar daha iyi bir şekilde anlaşılacaktır.

Sizce "Devlet Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.