Reklamı Kapat
12279 kez okundu

Dipnot Anlamı

Dipnot anlamı; Dipnot hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Dipnot anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Bir sayfa içerisinde geçen herhangi bir düşünceyle ilgili olarak sayfanın en altına eklenen açıklama şeklinde bir sözlük anlamına sahip dipnot kelimesinin günlük hayatta da halk dilinde Dipnot Nedir? sorusuna aynı yanıt verilmektedir. Dipnot kelimesi anlamını not etmekten insanlara bir detay vermekten almaktadır.

Okuyucunun belli detayları öğrenebilmesi açısından faydası bulunan dipnot uygulamasında zorunluluklu olma durumu da olabilir. Bir kaynak belirtilmesi zorunluysa bu kaynak dipnot şeklinde mevcut yazının altına eklenebilmektedir. Dip tamlamasını da bundan dolayı alan not, yazı bütünlüğünü, anlamını, estetik görünümünü veya edebi niteliğini bozmamak amacıyla yazının veya sayfanın herhangi bir yerine eklenemez sadece en altına yani dibine eklenmektedir.

Sizce "Dipnot Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.