Reklamı Kapat
8601 kez okundu

Domain Anlamı

Domain anlamı; Domain hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Domain anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

‘’Domain nedir?‘’e karşılık olarak örnek bir domain adı şu şekilde oluşturulmaktadır: Domain adlarının hepsinin başında ‘www‘ yer alır ardından bir nokta ve tercihe bağlı İngilizce karakterleri içeren bir isim ve nokta işareti sonunda ise yukarıda yazılmış olan domain uzantılarından biri kullanılır.

Sonuna ise tercihe göre ülke temsilcisi olan bir uzantı kullanılabilir örneğin, Türkiye‘ye ait uzantı ‘tr‘ olmaktadır. Domain İngilizce kökenli bir kelimedir. Dilimizde ''alan adı '' olarak kullanılmaktadır. Anlamı sahiplenmedir.

Sizce "Domain Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.