Reklamı Kapat
7399 kez okundu

E-Posta Anlamı

E-Posta anlamı; E-Posta hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada E-Posta anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

‘’E – posta Nedir?‘’in en belirgin anlamı internet ortamındaki mektup olmaktadır. Bu kelimede ‘e’ interneti ifade eder, ‘posta’ ise mektubu ifade eder. Bilgisayarların ilk çıktığı yıllardan beri e- posta vardır ve günümüze gelene kadar gelişim anlamında birçok değişikliğe uğramıştır. E – posta‘nın dahil olduğu ve yönetildiği bir sistem mevcut olmakla birlikte bu sistemin adı Türkiye Elektronik Posta Sistemi ( TÜRKEP ) olmaktadır.

Türkiye ‘ye bu sistem dahilinde 1993 yılında getirilmiş olup ilk var olduğunda sadece 5000 kişi tarafından kullanılmaktaydı. İnsanların faydalı bulduğu bu sistemin kullanıcı sayısı günümüzde sınırsız sayıda olmasıyla birlikte her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Sizce "E-Posta Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.