Reklamı Kapat
22142 kez okundu

Enformasyon Anlamı

Enformasyon anlamı; Enformasyon hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Enformasyon anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Enformasyon nedir? sözlükte danışma, tanıtma ve haber alma, haber verme, haberleşme anlamlarına gelmekte olup sektörel anlamda daha geniş anlamları içermektedir. Türkçe diline Fransızca‘dan geçmekte olup kökeni ise enforme etmekten gelmektedir ki enforme etmenin geldiği anlam bilgi vermek, bilgilendirmedir.

Bulunduğu alanın terminolojisine göre anlam farklılığı gösteren enformasyon kelimesinin ortak anlamı genellikle iletişim olmaktadır. Bulunduğu alan her ne olursa olsun oraya çıkan bilgi bilimsel bulgulara dayanılarak ortaya çıkmalıdır. Enformasyonun esası öğrenme, araştırma, deney ve gözlem yoluyla alınan bilgi olmaktadır. Enformasyon aynı zamanda zekanın üretebildiği, düşüncelerle yorularak ulaşılabilen ve bilimsel araştırmalarla varılabilen tüm bilgilerin kaynağı önemsenmeden bir bütünü olmaktadır.

Sizce "Enformasyon Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.