Reklamı Kapat
9557 kez okundu

Entegre Anlamı

Entegre anlamı; Entegre hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Entegre anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Entegre kelimesinin sözlük anlamı bütünleşmek, uyum sağlamaktır. Genel olarak sanayi terminolojisine ait olan bu kelimenin kullanım alanı sınırlı olmaktadır. Eylem olarak ise entegre etmek şeklinde kullanılıp bütünleşmek ve uyum sağlamak anlamına gelmektedir. Birimlerden oluşan denildiğinde en sektörsel anlamıyla ifade edilebilen entegre kelimesi Türkçe diline Fransızca‘dan girmektedir.

Entegrasyon ifadesi ise entegre kelimesinin bir başka türevi olup anlam olarak aynı sonucu vermektedir. Entegrasyonun ifadesini aktif bir şekilde anlatmak gerekirse sanayi kuruluşları entegrasyonu hem kelime anlamı olarak hem de sektöre ait anlam olarak en doğru örnek olmaktadır. Tam olarak anlamını ise birimlerden oluşan ifadesinden alan entegrasyon kelimesi burada anlam bütünlüğünü tam olarak vermektedir.

Sizce "Entegre Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.