Reklamı Kapat
10941 kez okundu

Entegre Nedir

Entegre nedir, Entegre ne demektir, Entegre anlamı. Bulunduğunuz sayfa " Entegre " hakkında genel görüşleri, Entegre hakkındaki sözlük ve toplum nezdindeki genel bilgileri sunmaktadır. Bu sayfada Entegre hakkındaki görüşleri okuyabilir, Entegre hakkında bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

‘’Entegre Nedir‘’ denildiği zaman tam olarak bir bütünden, parçalanmamış bir olgudan bahsedilmektedir. Kelime olarak entegre tek başına kullanılmaktan ziyade daha çok sıfat tamlaması şeklinde kullanılmaktadır. Entegre kelimesi en çok sanayi ve üretim alanında rastlanan bir kelimedir. Bunun sebebi ise üretim alanının birçok parçadan oluşmasından kaynaklanmaktadır. Proje bazında anlatımlarda aşamaların hepsini teker teker incelemek ve karşısındaki kişilere ifade etmek isteyen kimseler bunların hepsini detaylarıyla anlatmak isteğinde bulunmaktadırlar.

Bu bağlamda en doğru ifade olarak entegrasyonu kullanılması hem ulaşılması gereken bir sonucu ifade edebilirken hem de anlaşılır bir dilde anlatım yapılmış olunur. Çünkü sanayi sektöründe bulunan herkes entegrasyonun bir birleşim olduğunu bilmektedirler. Eğer anlatılan bir üretimin aşamaları ise bu aşamaların birleşiminden eğer bahsedilen konu araçlar veya makineler ise bu araçların veya makinelerin bir birleşimi ifadesinin anlatılmaya çalışıldığı anlaşılmaktadır. Yalnız bu durumlarda entegre etme ifadesi içerisinde her zaman kendiliğinden yer alan bir anlam vardır ki o da; ilerleme veya gelişme kaydetmektir.

Muhasebe Alanında Entegre Nedir?

Entegre kelimesi az da olsa başka alanların terminolojisine dahil olabilmektedir. Bu alanlardan biri muhasebe olmakla birlikte çok dar bir anlamda kullanılmaktadır. Muhasebe entegrasyonu, muhasebe alanına ait bir program olarak bilinmekte olup ön muhasebe işlemleri esnasında kullanılmaktadır.

Kısaca bir anlatım ile ön muhasebede toplanan çek, senet, fiş gibi materyallerin toplandığı havuzdur. Mevcut havuzda belirli bir düzen içerisinde toplanan bu belgelerin genel muhasebeye aktarılması işlemi entegrasyon adını almaktadır. Burada da bir birleşme vardır, mevcut hesaplar bir araya toplanır ve bütün bir halde başka bir departmana yönlendirilir.

Entegre Diğer Anlamları

Entegre nedir? Denildiğinde kelimenin kullanım alanı dar olup anlamı çok geniş ifadelere ulaşmaktadır. Başka sektörlerde de görebilmemiz bu kelimenin anlamının bütünleşmek ve gelişmek kavramlarının birleşmesini ifade etmesinden kaynaklanmaktadır. Örnek olarak; ticaret alanında kullanılmaktadır nitekim en çok ta internette yapılan ticarette kullanılmaktadır.

İnternet üzerinden ticaret yapan kimseler, birbirlerine ve satışlarına destek olmak amacıyla birbirlerinin reklamlarını yaparlar veya birleşip bir bütün halinde ürünlerinin pazarlamasının yaparlar. Her iki durumda entegrasyon anlamına ulaşmaktadır.

Sizce "Entegre Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.