Reklamı Kapat
16271 kez okundu

EPS Nedir

EPS nedir, EPS ne demektir, EPS anlamı. Bulunduğunuz sayfa " EPS " hakkında genel görüşleri, EPS hakkındaki sözlük ve toplum nezdindeki genel bilgileri sunmaktadır. Bu sayfada EPS hakkındaki görüşleri okuyabilir, EPS hakkında bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Eps, elektro hidrolik direksiyon anlamına gelmektedir. Yani “eps nedir” şeklinde sorulan soruların cevabı, eps’nin aracınızın direksiyon sertliğini ayarlayan otomatik sistem olduğudur. Teknolojinin son derece hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte artık üretilen arabalarda da son teknoloji kullanılmaktadır. Zaten kendisi son derece teknolojik bir cihaz olan arabalarda kullanılan yüksek teknolojili sistemler sayesinde artık araba kullanmak bir zevk haline gelmiştir. Özellikle son yıllarda araçların üretimlerinde yaşanan bu gelişmelerden dolayı insanlar araba kullanırken daha çok zevk almaktadırlar. Arabalar içerisinde kullanılan çeşitli elektronik sistemler sayesinde neredeyse aracı sizin hiç kullanmanıza gerek kalmadan araba sürmek mümkün hale gelmiştir. Araçların direksiyonlarında kullanılan eps teknolojisi de, araç hızlı giderken direksiyonu sertleştirerek ani manevralardan aracı korumaktadır. Yine araç yavaş giderken de manevra kabiliyetini artırmak için direksiyonu yumuşatan teknolojinin adı eps’dir. Eps, araba kullananların direksiyon hakimiyetini sağlamalarına yardımcı olduğu için sürüş sırasında da onların en büyük yardımcısıdır. Bu nedenle de son zamanlarda üretilen arabaların hemen hepsinde eps teknolojisi kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise eps teknolojisinin insanlar tarafından beğenilerek kullanılmasıdır.

EPS HAKKINDA

Eps, arabalarda direksiyon hakimiyetini sağlamayı kolaylaştırmak için kullanılan bir teknolojidir. Bu nedenle de özellikle son yıllarda üretilen tüm araba markalarında bu özellik kullanılmaktadır. Çünkü eps, araç hızlı giderken direksiyonun yanlışlıkla çevrilmesi sonucu oluşacak olası kazaları önlemek için direksiyonu sertleştirmektedir. Böylelikle araç hızlı giderken direksiyonu hareket ettirmek biraz daha zor olmaktadır. Oysa araç yavaş giderken de eps sistemi ile direksiyon yumuşatılmaktadır. Böylelikle de direksiyonun manevra kabiliyeti kısıtlanmamış olmaktadır. Eps, teknolojisinin insanlara sağladığı bu araç kullanma kolaylığı nedeniyle dünya üzerinde araç sahibi milyonlarca insan eps nedir şeklinde sorular sormaktadırlar. Çünkü insanlar bu teknolojiyi beğenerek kullanmaktadır. Bu nedenle de eps teknolojisi her geçen gün daha da fazla gelişmekte ve bünyesine yeni özellikler katmaktadır.

EPS KAVRAMI

Eps, kelime olarak elektro hidrolik direksiyon anlamında kullanılmaktadır. Eps sisteminde belirli durumlara göre direksiyon otomatik bir sistem tarafından sertleştirilmekte veya da yumuşatmaktadır. Araç hızlı giderken direksiyon otomatik olarak sertleşmekte, yavaş giderken de otomatik olarak yumuşamaktadır. Bu sayede son derece rahat bir sürüş imkanı sunan bu teknoloji sayesinde araba kullanmak artık bir zevk haline gelmiştir.

Sizce "EPS Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.