Reklamı Kapat
7949 kez okundu

Fake Anlamı

Fake anlamı; Fake hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Fake anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Fake Nedir? anlamı sahte, düzme, düzmece gibi kelimelerle tabir edilebilen bir sözcüktür. Bir şeyin aslına uygun olarak yeniden düzenlenmesi işlemidir. Sözlükteki yakın anlamlarına bakıldığında;  sahtesini yapmak, taklit etmek, aldatmak gibi anlamları olan bu sözcüğün ulaşabildiği başka anlamları da olmaktadır.

Bunları uygulayan kişilere ise yine Türk dil kurumu sözlüğünde bazı anlamlar verilmektedir. Bu nitelikler; numaracı, sahtekar, şarlatan, dolandıran gibi kelimelerdir. Fake kelimesine başka anlamlar da yüklenebilmektedir. Bu anlamlar; numara yapmak, olduğundan farklı göstermek, sağ gösterip sol vurmak gibi deyimler de fake kelimesi ile özleştirilebilmektedir. Kökeni İngilizce olup dilimize direkt olarak yerleşmiştir.

Sizce "Fake Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.