Reklamı Kapat
22098 kez okundu

Gabari Anlamı

Gabari anlamı; Gabari hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Gabari anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Sözlükteki anlamıyla eşyalara verilmesi gereken boyutları, yan görünüşü çizmeye, hazırlamaya ya da denetlemeye yarayan örnek olan gabarinin sektörsel anlamda farklı kullanım alanları bulunmaktadır.  Gabari Nedir sorusu 2 farklı alanda cevabını bulmaktadır ki bunlardan bir tanesi trafik kuralları bir tanesi de inşaat terimleri arasındadır. 

Her 2 alanda da belli bir ölçüyü temsil edebilen gabari sözcüğünün inşaat veya mimari de denilebilecek alandaki anlamı bir dışarıdan görüntüsünün çevresindeki kaldırımdan çatısının sonuna kadar aradaki uzunluğun yükseklik olarak boyutu olmaktadır. Trafik alanında ise yüke sahip olan veya herhangi bir yükse sahip olmayan araçların uzunluk, genişlik, yükseklik gibi boyutlarının ölçüsüdür nitekim burada ki amaç trafikte güvenlik olmaktadır.

Sizce "Gabari Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.