Reklamı Kapat
14565 kez okundu

Grup Anlamı

Grup anlamı; Grup hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Grup anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Grup kelimesinin sözlük anlamı aynı yerde bulunan kimseler veya nesneler olarak bilinmektedir. Grup Nedir algı olarak tek kişi olarak düşünülmez mutlaka kişiler ifadesi kullanılır ve kelime oluşumda en büyük önemi de etkileşim olgusu oluşturur. Bu ifadeden yola çıkılarak toplu olarak birleşen kişilerin düşünce, amaç gibi farklı etkileşimleri paylaşarak ortaya tek bir düşünceye veya amaca ulaşma olgusu ortaya çıkmaktadır. 

Konu veya konumun fark etmediği bu tanımla birlikte sadece ortada ortak bir amaç olması ortaya çıkmaktadır. Grup oluşturulmasında her zaman bir amaç vardır ve bu amaca oluşturulmasında farklı kişilerin düşüncelerine ihtiyaç vardır. Grubun oluşturulmasında tek bir kişinin hakimiyet kurmaması esastır nitekim zaman zaman hiyerarşi kurulmasına izin verilmektedir. Kelimenin kökeni Fransızcadır.

Sizce "Grup Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.