Reklamı Kapat
6926 kez okundu

Hosting Nedir

Hosting nedir, Hosting ne demektir, Hosting anlamı. Bulunduğunuz sayfa " Hosting " hakkında genel görüşleri, Hosting hakkındaki sözlük ve toplum nezdindeki genel bilgileri sunmaktadır. Bu sayfada Hosting hakkındaki görüşleri okuyabilir, Hosting hakkında bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Ekranımızda görüntülenen İnternet Sayfaları, gelişmiş teknolojilerle yayın yapan sistemler üzerinde barındırılmakta ve yayınlanmaktadır. Hosting Kavramı, bu web sitelerinin yayın alt yapısının sağlandığı sistemler üzerinde barındırılması ve muhafaza işlemidir.

Kelime anlamı “Barındırmak” olan Hosting, İnternet üzerinden yayın yapan Web Siteleri, E-Posta Uygulamaları, Veritabanı, v.b. çoklu yayın yapan sistemlerin içerisinde barınacağı sunucu sistemlerine ihtiyaç duyulan çalışmalarda sunulan hizmettir. Hosting hizmetinin sağlandığı sunucular, Bilgisayar teknolojileri ile dolatılmış birer hizmet noktasıdırlar. Bu hizmet noktaları, donanım olarak Bilgisayar teknolojilerinin gelişmiş halleri olan Sunuculardan oluşurlar. Yazılım olarak ise oldukça gelişmiş bir alt yapıya sahiptirler. İlgili Web Sitelerinin, E-Posta, Veritabanı, Ek Yazılım İhtiyaçları, v.b. muhtelif yazılım gereksinimleri için kesintisiz ve soluksuz çalışmak üzere yapılandırılmışlardır. Hosting Türleri Şu Şekilde Sıralanabilir ;

  • Web Hosting
  • Mail Hosting
  • Veritabanı Hosting
  • Sunucu Hosting
  • Cloud(Bulut) Hosting


Her bir Hosting alt yapısı, ayrı nitelik ve yeteneklere sahip olmakla birlikte Hosting Hizmeti kapsamında tüm bu farklı türlerdeki hizmetler için kullanılabilir ortak bir barındırma platformu sunar. 

Hosting Hizmetlerinin maliyetleri ise, sağlanan kapasite ve yetenekler bakımından farklılık gözetmektedir. Bunun yanında gelişen Bilişim Teknolojileri, Hosting Hizmetlerinin maliyetlerini önemli ölçüde düşürmekte, artan rekabet ve piyasa koşulları da hem hizmet kalitesini hem de Hosting Ücretlerini asgari seviyede tutmaktadır. 

Sizce "Hosting Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.