Reklamı Kapat
10450 kez okundu

İskan Anlamı

İskan anlamı; İskan hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada İskan anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

İskan kelimesi dilimize Arapça’ dan geçmiş bir kelimedir. Arapça aslında, oturtmak ve yerleştirmek anlamlarına gelen iskan kelimesi bizim dilimizde ise binaların gerekli kurallara uygun olarak inşa edildiğini gösteren bir resmi belge anlamında kullanılmaktadır. Bu nedenle bizim dilimizde iskan gerçek anlamına yakın bir uygulama yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Bir yerde bulunan belediye tarafından verilen iskan sayesinde inşa edilen binanın belirtilen kurallara uygun olarak inşa edildiği ve artık o bina içerisinde insanların oturabilecekleri kabul edilmektedir. Aslında iskan, bizde yapı kullanma iznine verilen addır. Bir binanın oturulabilir olduğunu göstermek için mutlaka iskan alınması gereklidir. Aksi halde inşa edilen bu binada kimse oturamaz. Bu nedenle de iskan almak inşa edilen binalar açısından son derece önemli bir konudur.

Sizce "İskan Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.