Reklamı Kapat
9219 kez okundu

İstatistik Anlamı

İstatistik anlamı; İstatistik hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada İstatistik anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Tahminleme, yorumlama ve genelleme bilimi şeklinde yapılan bir açıklama İstatistik nedir? sorusunun bilimsel alanda yanıtı olma özelliğini taşımaktadır. Muhasebe, yönetim, finansman ve pazarlama alanlarında büyük bir öneme sahip olan istatistik bilimi hali hazırda yapılmakta olan çalışmaların daha kolay ve daha pratik bir biçimde yapılabilmesini sağlamaktadır. 

Muhasebede denetim ve maliyet, yönetimde çalışanları tanıma ve kalite iyileştirme, finansmanda finansal trendler ve öngörümleme, pazarlamada tüketici tercihleri ve pazarlama etkileri alanlarında kullanılmaktadır. Kökeni Fransızca olan İstatistik, Statistic kelimesinin karşılığı olarak dilimize girmiştir.


Sizce "İstatistik Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.