Reklamı Kapat
9111 kez okundu

Kamu Oyu Anlamı

Kamu Oyu anlamı; Kamu Oyu hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Kamu Oyu anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Kamuoyu kelimesi ‘kamu’ ve ‘oy’ kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiş bir kelimedir. Buradaki kamu kelimesi halk anlamında kullanılmaktadır. Dolayısıyla kamuoyu kelimesi de halkın oyu anlamına gelmektedir. Ancak daha teknik bir anlatımla kamuoyu kelimesi, sosyal yaşamı ilgilendiren, halkın çıkarlarına dokunan herhangi bir konu hakkında halkın fikir ve görüşlerinin alınmasıdır. Özellikle siyaset biliminde son derece önemli olan kamuoyu kavramı günümüzde ise gündelik yaşamda bile sıkça kullanılmaya başlanmıştır.

Özellikle sosyal medyanın kullanılmaya başlanmasından sonra kamuoyu kelimesi daha da fazla kullanılmaya başlandı. Çünkü artık sosyal medya sayesinde kamuoyu yaratmak ve kamuoyu algısı oluşturmak son derece kolay bir hale geldi. Sosyal medya sayesinde dakikalar içerisinde kamuoyu oluşturmak ve bir konu ile ilgili olarak toplumda yaşayanların görüşlerini almak mümkün hale geldi.

Sizce "Kamu Oyu Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.