Reklamı Kapat
10234 kez okundu

KCK Nedir

KCK nedir, KCK ne demektir, KCK anlamı. Bulunduğunuz sayfa " KCK " hakkında genel görüşleri, KCK hakkındaki sözlük ve toplum nezdindeki genel bilgileri sunmaktadır. Bu sayfada KCK hakkındaki görüşleri okuyabilir, KCK hakkında bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Ülkemizde özellikle 1980 yılından itibaren çeşitli terör eylemleri yapılmaktadır. Kendisine pkk adını veren bir terör örgütü tarafından başlanan bu terör eylemleri günümüze kadar sürekli varlığını sürdürmüştür. Son zamanlarda ise gazetelerde, haberlerde hemen her yerde konuşulan kck isimli bir kavram bulunmaktadır. İlk olarak sorulması gereken soru “kck nedir” olmalıdır. Kck, terör örgütü pkk bünyesinde kurulan bir örgütlenme yapısıdır. Kck, Kürtçe ‘Koma Ciwaken Kürdistan’ kavramının kısaltmasıdır. Türkçe Kürdistan Topluluklar Birliği anlamına gelen kck, özellikle son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz bir kavramdır. Kck, her ne kadar siyasal ve toplumsal bir organizasyon olduğunu iddia etse de bu oluşum pkk terör örgütünün bir uzantısı olarak kurulmuştur. Hatta kck’nın pkk terör örgütünün şehirlerdeki etkinliğini artırmak amacıyla kurulduğunu bile söyleyebiliriz. 17 Mayıs 2005 tarihinde kurulan kck, kendi bünyesinde yürütme kurulu vb. pek çok birim barındırmaktadır. Kck, yürütme konseyinin başına aynı zamanda pkk terör örgütünün de liderliğini yapan Murat Karayılan bulunmaktadır. Zaten tek başına bu durum bile kck’nın pkk terör örgütünün bir uzantısı olduğunu göstermektedir.

KCK HAKKINDA

Kck, pkk terör örgütünün lideri olan ve şu anda hapiste bulunan Abdullah Öcalan’ın fikir babalığını yaptığı bir oluşumdur. Pkk terör örgütü varken neden kck’ya ihtiyaç duyuldu sorusunun cevabı ise kck nedir sorusunun cevabının içinde saklıdır. Çünkü kck aslında hapse girip çıkmış pkk terör örgütü üyelerinin kendilerini yalnız kalmış ve örgüt dışına itilmiş hissetmemeleri için kurulmuş bir siyasi istihdam modelidir. Kck yapılanması 2005 yılında kurulduktan sonra zaman içerisinde gelişmiş ve birçok konferans düzenleyerek varlığını hissettirmiştir. Ancak 2009 yılında kck yapılanmasına karşı Cumhuriyet Savcılıklarınca soruşturmalar açılmaya başlanmış ve kck üyeleri devletin birliğini ve bütünlüğünü bozma suçundan dolayı tutuklanmışlardır. Çünkü bu yapı pkk terör örgütünün bir uzantısı olarak görülmektedir.

KCK KAVRAMI

Kck, her ne kadar siyasal bir yapılanma olarak görünse de aslında bu oluşum pkk terör örgütünün arka bahçesidir. Çünkü kck yapılanmasının amacı bağımsız bir kürdistan devletinin kurulmasıdır. Bu nedenle de Türkiye devleti için bir tehdit oluşturan bu yapılanmaya yönelik olarak yapılan soruşturmalar hala daha devam etmektedir. Kck, kavramı önümüzdeki günlerde de karşımıza sıkça çıkacak bir kavramdır.

Sizce "KCK Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.