Reklamı Kapat
24655 kez okundu

Kerkenez Nedir

Kerkenez nedir, Kerkenez ne demektir, Kerkenez anlamı. Bulunduğunuz sayfa " Kerkenez " hakkında genel görüşleri, Kerkenez hakkındaki sözlük ve toplum nezdindeki genel bilgileri sunmaktadır. Bu sayfada Kerkenez hakkındaki görüşleri okuyabilir, Kerkenez hakkında bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Kerkenez Nedir? Kerkenez, Argo'da işini bilen ve kurnaz olarak kullanılan mecazi bir ifadedir. Kerkenez, esas anlamı itibariyle bir kuş türüdür. Yırtıcı bir kuş olan Kerkenez Kuşu, yoğunlukla Anadolu, Afrika ve Açık Bozkır arazilerinde sıkça görülmektedir. Uzunluğu takriben 30-35 Cm. civarında olan Kerkenez Kuşunun açık kahverengi ve krem renginde tüğleri bulunur. Erkek Kerkenezler kırık beyaz/boz renkli kuyruğu ile dişi Kerkenezlerden ayrılır. 

Kerkenezler, orman fareleri, sıçanlar ve benzeri ebatlardaki küçük hayvanlardır. Etobur olun Kerkenezler, aynı zamanda böceklerle de beslenebilmektedir. Kerkenezler, pek çok bölgede görülmesine karşın sadece belirli bölgelerde üremektedirler. Bu bölgeler İç ve Batı Asya, Türkiye ve Batı Afrika'nın serin bölgelerinde koloni halinde ürerler. Bunun yanında Kuzey ve Güney Amerika kıtalarında da rastlanabilmektedir.

ergen veren,

En seksi kuş. Argo anlamı fahişe kaypak kevaşe olarakta kullanılır

Sizce "Kerkenez Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.