Reklamı Kapat
7748 kez okundu

Kobi Anlamı

Kobi anlamı; Kobi hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Kobi anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

KOBİ, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler'in kısaltmasıdır. KOSGEB'in (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tanımına göre imalat sanayiinde, hisselerinin % 25'inden fazlası büyük işletmelerin elinde olmayan, 1'den 150'ye kadar işçi çalıştıran şirketlerdir. AB müktesebatına uyum çalışmaları doğrultusunda bu tanımlama yeniden yapılmıştır. Yıllık olarak 250'ye kadar işçi istihdam eden ve geliri 40 milyonu geçmeyen işletmeler KOBİ sınıfına girmektedir. Bu tanımlar gelişen, değişen şartlara göre güncellenmektedir.

Sizce "Kobi Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.