Reklamı Kapat
11577 kez okundu

Kurum Anlamı

Kurum anlamı; Kurum hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Kurum anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Bireyler gerçekleştirmek istedikleri işleri toplum kurallarına uymak zorunda olduklarından her ihtiyaç duyduklarında bunları yapamadıkları için toplumun başında yönetimi üstlenen kişiler tarafından belirli kurallar çerçevesinde istediklerini yapabilmelerine izin verme veya bireylerin yeterlilikleri olmadığı durumlarda onlara yardım edebilme amacıyla kurulan ve konunun uzmanlarının bir araya getirildiği yerler kurum olarak adlandırılırlar. Sosyal düzenin en baş ögesini oluşturma niteliğini de hiçbir zaman kaybetmez. Köken olarak Latinceden gelen kurum, kurmak kelimesinin türemiş halidir. Kurulmuş kelimesinin yalınlaştırılmış halidir. 

Sizce "Kurum Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.