Reklamı Kapat
9234 kez okundu

Kurumsal Kimlik Nedir

Kurumsal Kimlik nedir, Kurumsal Kimlik ne demektir, Kurumsal Kimlik anlamı. Bulunduğunuz sayfa " Kurumsal Kimlik " hakkında genel görüşleri, Kurumsal Kimlik hakkındaki sözlük ve toplum nezdindeki genel bilgileri sunmaktadır. Bu sayfada Kurumsal Kimlik hakkındaki görüşleri okuyabilir, Kurumsal Kimlik hakkında bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Kurumsal kimlik nedir? Kurumsal Kimki, bir kurumun, işletmenin yahut bir tüzel kişiliğin kurumsal, ticari ve sosyal anlamda imaj, kimlik ve portföyünü yansıtmayı amaçlayan kurgudur. Günümüzde işletmeler, Kurumsal Kimlik Çalışmaları ile işletmesinin bilinirliğini ev kurumsallığını ön plana çıkartmak için çaba sarfetmekte, böylelikle ticaret hayatında bir adım daha öne geçmeye çalışmaktadır. 

Kurumsal kimlik çalışmaları birkaç ayrı etapta gerçekleştirilir. Bu etaplar, hedef kitle olan potansiyel müşterilerin doğrudan ya da dolaylı olarak intiba kazanmaları için gerçekleştirilir. Bu etaplar şöyledir ;

  • Logo & Görsel Özet Çalışmaları
  • Web Sitesi ve İnternet Üzerinden Bilinirlik
  • Sosyal Ağlarda Ulaşılabilirlik
  • Kartvizit
  • Broşür, İlan, v.b. Basılı Argümanlar
  • Reklam Faaliyetleri
  • Hizmet Sonrası Destek


Yukarıdaki konu başlıkları ile işletmeler, kurumlar ve benzeri teşekküller, firmalarının zihinlerde edinmesini arzu ettiği konumu, doğru renklerle ve doğru algının sağlanabileceği görsellerle geliştirerek firmanın zihinlerdeki resmini şekillendirmeyi amaçlar. 

Kurumsal Kimlik Çalışmalarının günümüzde olmazsa olmaz hale gelmesi, bu konu hakkında özel sektör katmanında oldukça ciddi bir rekabetin ortaya çıkmasına sebep oldu. Bu rekabet doğrultusunda, pek çok şirketin size bir ürün ya da hizmet reklamı yapmadan direkt olarak marka bilinirliğinin artması için yalın tanıtımlarla çıkmaları alışılagelmiş bir durum olmuştur. Kurumsal Kimlik edinme faaliyetleri neticesinde kurumsal olarak tanınınırlık ve bilinilirlik edinen işletmeler, aslında tüm ürün ve hizmetlerinin reklamlarınıda dolaylı olarak gerçekleştirmiş olmaktadırlar. 


Başarılı Bir Kurumsal Kimlik Çalışmasının Kurumlara Katkıları Nelerdir?

Günümüz rekabet ortamında işletmeler, kurumlar ve tüzel kişilikler, Kurumsal Kimlik edinmeye mecbur durumdadırlar. Bu bakımdan Kurumsal Kimlik çalışmalarının söz konusu kurumlara en önemli katkısı, bu rekabet ortamında geride kalmamalarıdır. Kurumsal Kimlik edinmeyen kurumlar, ürün ve hizmetlerinin reklamlarını yapmak için nekadar çaba sarf ederlerse etsinler yeterli verimi alamayacaklardır. 

Kurumsal Kimlik çalışmalarının katkılarından bir diğeride Marka Bilinirliği ve Kurumsal İmajın oluşmasını sağlamasıdır. Kurumsal Kimlik çalışması ile hedef kitle, zihninde söz konusu kurum ile ilgili müsbet bir intiba oluşturur. Bu müsbet intiba pek çok alanda etkisini dolaylı yoldan göstererek söz konusu kurumlara faydalar sağlar. 

Kurumsal Kimliğin bir diğer önemli avantajıda, Kurumsal Kimlik çalışmaları neticesinde hedef kitlenin ilgili kuruma ulaşımını kolaylaştırmasıdır. Logo, Web Sitesi, İletişim Yolları, Broşür, v.b. araçlarla gerçekleştirilen kurumsal kimlik çalışması ile bir alternatif haline gelen Kurum, insanların daha kolay ulaşabileceği yolları hedef kitlesine sunmuş olur. Böylelikle soğut satışın sıcak satışa dönüşmezi hızlanır.

Sizce "Kurumsal Kimlik Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.