Reklamı Kapat
4950 kez okundu

Leasing Anlamı

Leasing anlamı; Leasing hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Leasing anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Leasing kelimesi dilimize İngilizce’ den geçmiş bir kelimedir. İngilizce kiralamak anlamına gelen ‘lease’ kelimesinin ‘ing’ eki alarak isim haline gelmesiyle oluşan bu kelime dilimizde finansal kiralama olarak kullanılmaktadır. Ancak her ne kadar finansal kiralama kelimesi kullanılsa da leasing kelimesinin içerdiği anlamı tam karşılamadığı için bu tabir çok fazla kullanılmamaktadır. Leasing, bir finansal kiralama ve aynı zamanda da yatırım yöntemidir. Leasing işleminde bir leasing sözleşmesi imzalanmaktadır. Bu sözleşmede leasing şirketi malzeme veya makine satın almak isteyen kuruluş veya şirket adına o malzemeyi satın alıp sonra da o şirkete kiralama borcu altına girmektedir. Malzeme veya makinenin satın alınmasını isteyen kuruluş veya şirket de alınan malzemeyi kullanıp bunun karşılığında sözleşme süresince bir bedel ödeme borcu altına girmektedir.

Sizce "Leasing Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.