Reklamı Kapat
7571 kez okundu

Medya Anlamı

Medya anlamı; Medya hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Medya anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Haber ve bilgi almanın rahatlığına ulaşan toplum, her konuda olduğu gibi bu konuda da elindekilerle yetinmez ve daha fazlasını arar. Bir örnek olarak; Ülkesinde neler olup bittiğini öğrenen bir kişi ardından dünyanın bir başka ülkesindeki gelişmelerden haberdar olmak ister, ardından spordaki olayları bilmek ister. İnsanların bu beklentileri karşısında yerinde saymayan, gelişen teknoloji sayesinde ağını ve konularını geliştiren bir sektör olan medya sektörünün ilk amacı haber yayınlamak olmakla birlikte ikinci amaç olarak ta sürekli kendini ve kendine ait organlarını geliştirmeyi ve çoğaltmayı benimsemiştir.Kökeni Latince olan Medya kelimesi, Medium kelimesinin çoğulundan türemiştir.

Sizce "Medya Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.