Reklamı Kapat
6537 kez okundu

Meslek Anlamı

Meslek anlamı; Meslek hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Meslek anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

‘'Meslek nedir?‘’ sorusuna sözlükte verilen cevap, belirli bir eğitimle kazanılan sistemli olarak bilgi ve becerilere dayalı olan, insanlara yararlı mal üretmek, hizmet vermek ve karşılığında para kazanmak amacıyla yapılan önceden kuralları belirlenmiş olan iştir. Mesleklere insanlar tarafından sahip olunma isteği mevcuttur bu bağlamda insanların sahip olma arzusu ise hayatlarını kaliteli ve belirli bir düzeyde sürdürebilme ihtiyacından doğmaktadır. Meslekler, okullarda o konuda uzmanlaşmış olan kişiler tarafından verilen eğitimler ile öğretilmektedir. Her mesleğin kendine özgü kuralları vardır ki bunların başında görev tanımı ve görev alanları gelmektedir. Farklılık gösteren özellikleri ise çalışma ortamı, çalışma koşulları ve mevcut yetenekler gibi özellikler olmaktadır. Ar maslak kelimesinden yani Arapçadan dilimize girmiştir.

Sizce "Meslek Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.