Reklamı Kapat
12532 kez okundu

Otel Anlamı

Otel anlamı; Otel hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Otel anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Otel, insanların konaklama amacıyla belli ücretler ödeyerek kaldıkları mekânlara verilen isimdir. İnsanlar barınma ihtiyaçlarını karşıladıkları gibi yeme, içme ihtiyaçlarını da otellerden karşılamaktadır. Peki, insanlar evleri varken neden otellerde kalma gereksinimi duyarlar?

Bir şehirden bir şehre ya da bir ülkeden bir ülkeye okul, askerlik, tatil vb nedenlerle seyehat eden insanlar kalacak yer ihtiyaçlarını büyük ve küçük otellerden yararlanarak karşılarlar. Bugün Türkiye’nin ve Dünya’nın her yanında her bütçeye uygun oteller mevcuttur. Oteller özelliklerine göre yıldız alırlar. İnsanlar hizmet ve yıldızlara göre hangi amaçla gittiklerine bağlı olarak otel tercihi yaparlar.

Sizce "Otel Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.