Reklamı Kapat
12532 kez okundu

Otel Nedir

Otel nedir, Otel ne demektir, Otel anlamı. Bulunduğunuz sayfa " Otel " hakkında genel görüşleri, Otel hakkındaki sözlük ve toplum nezdindeki genel bilgileri sunmaktadır. Bu sayfada Otel hakkındaki görüşleri okuyabilir, Otel hakkında bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Otel, insanların konaklama amacıyla belli ücretler ödeyerek kaldıkları mekânlara verilen isimdir. İnsanlar barınma ihtiyaçlarını karşıladıkları gibi yeme, içme ihtiyaçlarını da otellerden karşılamaktadır. Peki, insanlar evleri varken neden otellerde kalma gereksinimi duyarlar?

Bir şehirden bir şehre ya da bir ülkeden bir ülkeye okul, askerlik, tatil vb nedenlerle seyehat eden insanlar kalacak yer ihtiyaçlarını büyük ve küçük otellerden yararlanarak karşılarlar. Bugün Türkiye’nin ve Dünya’nın her yanında her bütçeye uygun oteller mevcuttur. Oteller özelliklerine göre yıldız alırlar. İnsanlar hizmet ve yıldızlara göre hangi amaçla gittiklerine bağlı olarak otel tercihi yaparlar.

Oteller Hangi Özelliklerine Göre Yıldız Alır?

Bir yıldızlı oteller en az 10 adet odaya sahip olan otellerdir. Aynı zamanda diğer tüm oteller gibi resepsiyonu ve lobisi mevcuttur.

Oturma salonu olan bir yıldızlı otellerin tuvaleti, yönetim masası ve kahvaltı salonu vardır. Eğer iş, askerlik, okul vb nedenlerle başka bir yere gidiyorsanız bu oteller sizlerin kısa süreli barınma ihtiyacınızı karşılayacaktır.

İki yıldızlı otellerin en az 20 adet odası vardır. Odalarında telefon bulunan iki yıldızlı oteller içki servisinin yapıldığı bir büfeye sahiptir.

Üç yıldızlı otellerin ise en az 30 adet odası olması gerekmektedir.  Odaların ve otelin soğutma sistemi, ısıtma sistemi, asansörü, toplantı salonu ve müzik yayını mevcuttur.

Dört yıldızlı otellerde oda sayısı 70’tir. Verilen hizmet beş yıldız otellerden bir tık daha aşağıdadır. Beş yıldızlı oteller 100 odaya sahipken aynı zamanda garaj, gece kulübü, diskotek ve 24 saat oda servisi mevcuttur.

Tatil amacıyla otel seçmek istiyorsanız bütçenize göre dört yıldızlı ve beş yıldızlı oteller almak istediğiniz hizmeti sizlere sunacaktır.

Oteller Hangi Makamlara Sorumludur?

Turistik belge sahibi olan oteller Turizm bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Bu belgeyi almayan oteller bölgesel yönetmeliklerin denetimine tabi olmaktadır.

Belge sahibi oteller, hizmet yönünden turizm alanında profesyonel kişiler tarafından denetlenmektedir. Bu denetim, müşterilerin otel hakkındaki şikâyetlerini de en aza indirmektedir.

Bu Sezon Tatil Planınızı Kıbrıs’ta Yapabilirsiniz

Bu sezon tatil planınız için Kıbrıs’ın en iyi otellerinde yerinizi ayırtarak denizin ve güneşin keyfini çıkarın. Erken rezervasyon fırsatıyla en pahalı otellerde, en iyi tatil fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Kıbrıs otelleri her sene Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanından turist ağırlamaktadır. Akdeniz’in en büyük 3.adası olan Kıbrıs, Gazimagosa, Güzelyurt, İskele, Lefkoşa ve Girne de çağın ihtiyaçlarına uygun olarak inşa edilen otellerde kaliteli hizmetler vermektedir.

Kıbrıs otelleri rezervasyonu için öncelikle hangi yerleşim yerindeki otellerden yararlanmak istediğinize karar vermelisiniz.

Otellerin büyük çoğunluğu beş yıldızlıdır. Pahalı yaşam şartlarıyla bilinen Kıbrıs da erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uygun fiyata en iyi otellerde tatil yapabilirsiniz.

Hayalinizdeki Kıbrıs’ı Turlara Katılarak Görün

Kıbrıs, pahalı bir şehir olduğu için ulaşım, gezme, konaklama gibi ihtiyaçlar insanların gözünü korkutmaktadır.

Kıbrıs turları Türkiye de her mevsim düzenlenmektedir. Kıbrıs turları paket fiyatlı planlanarak müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

Paket fiyatlı Kıbrıs turları içinde uçak bileti, havalimanı ve otel arasında ulaşım hizmeti ve konaklama hizmeti yer almaktadır.

Daha önce Kıbrıs’a hiç gitmedim diyorsanız, Kıbrıs turlarına katılarak hiç bilmediğiniz yavru vatanı turlar aracılığıyla gezebilirsiniz.

İnternet üzerinden yapacağınız hızlı rezervasyon işlemi ile Akdeniz’in incisi olan Kıbrıs’ın tarihi ve doğal güzelliklerini görebilecek, en iyi otellerde konaklama şansına sahip olabileceksiniz.

Turlara katılarak tek başınıza ödeyeceğiniz ücretten daha az ücret ödeyebilirsiniz. Eğlenceli Kıbrıs turlarına bende katılırım diyorsanız çağrı merkezini arayarak yerinizi ayırtabilirsiniz.

Sizce "Otel Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.