Reklamı Kapat
13263 kez okundu

Paket Arıtma Nedir

Paket Arıtma nedir, Paket Arıtma ne demektir, Paket Arıtma anlamı. Bulunduğunuz sayfa " Paket Arıtma " hakkında genel görüşleri, Paket Arıtma hakkındaki sözlük ve toplum nezdindeki genel bilgileri sunmaktadır. Bu sayfada Paket Arıtma hakkındaki görüşleri okuyabilir, Paket Arıtma hakkında bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Paket Arıtma Nedir? Arıtma sektöründe kullanılan bir terim ve bir hizmet çözümü olan paket arıtma, içerisinde kimyasal arıtma, biyolojik arıtma, atıksu arıtma ve içme suyu arıtma çözümlerinin bir arada bulunduğu, hazır ve mobil bir arıtma çözümüdür. Paket Arıtma tekniği ile arıtma uygulamasının genel kabul gören inşaat ve merkezi tesis merkezli yapısı farklı bir boyut kazanmıştır.

İçme Suyu arıtma ya da Atıksu Arıtma tesisleri genellikle yüksek kapasiteli olmaları hasebiyle kapsamlı ve oldukça geniş alanlarda kurulu merkezi ağır tesislerdir. Bu tesisler, milyonlarca metreküp suyu arıtma yeteneğine sahiptir. Ancak bu tesisler çok büyük boyutlardaki ihtiyaçları karşılamakla birlikte yüksek maliyetli olmaları ve idame süreçlerinin meşakati nedeniyle küçük yerleşim alanlarında uygulanamamaktadır. Sayıları yüzlerle ve binlerle ifade edilebilecek yerleşim alanları bu tür komplike tesisler fazla külfetli kalırlar.

Bu açıdan değerlendirecek olursak;

 

  • Paket Arıtma sistemleri küçük yerleşim yerleri için idealdir.
  • Arıtma ihtiyacı geçici ya da kısa süreli kullanım ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır
  • Paket Arıtma sistemleri düşük maliyetli ve düşük kapasiteli bir arıtma çözümüdür.

 

 

Paket Arıtma Sistemlerinin Avantajları

Paket Arıtma sistemlerinin en dikkate değer avantajı tüm arıtma süreçlerinin birbiri ile entegre ve oldukça küçük bir hacim içerisinde bulunmasıdır. Genellikle konteynerler içerisinde geliştirilen bu sistem ile atıksuların arıtılması işlemindeki kimyasal ve biyolojik süreçler tümüyle tek bir kabin içerisindeki komplikasyonlarla gerçekleştirilir. Bu konteyner paket arıtma sistemi ihtiyaç duyulduğunda devreye alınarak kullanıma hazır hale getirilir ve istenirse taşınarak ihtiyacın ortaya çıkabileceği diğer alanlara taşınabilir. 

Paket Arıtma Sistemlerinin Kullanıldığı Alanlar

Paket Arıtma sistemleri, öncelikli olarak küçük yerleşim yerlerinde tercih edilir. Sayıları birkaç yüz ile birkaç bin arasında olan yerleşim alanları paket arıtma çözümü için ideal uygulama alanlarıdır. Bunun yanında geçici yerleşim alanları içinde idealdirler. Örneğin tatil beldeleri, geçici etkinlikler ve mevsimlik yerleşim alanları (yaylalar mezralar) paket arıtma sistemlerinin en çok tercih edildiği alanlardır.

Sizce "Paket Arıtma Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.