Reklamı Kapat
12138 kez okundu

Paralel Anlamı

Paralel anlamı; Paralel hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Paralel anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

‘’Paralel Nedir?‘’ sorusunun karşılığında bir kelime değil genellikle bir sıfat cevabı verilmekle birlikte doğruların ya da düzlemlerin birbirlerine karşı durumlarından bahsedilme durumu bulunmaktadır. Paralel demek aynı alanda fakat farklı yerlerde bulunan doğruların birbirlerine olan uzaklıkları önemsenmeden aynı doğrultuyu hedef alarak uzanmaları demektir. Paralel teriminin kullanıldığı alanlar ise matematik bilimi ve coğrafi bilimlerdir. Paralel teriminin matematik bilimi terminolojisindeki anlamı; aynı düzlemde bulunan 2 doğrunun birbirine asla kesişmemesi durumudur. 

Paralel teriminin coğrafi anlamı ise; dünya üzerindeki ekvatorla aynı düzlemde bulunan belirli bir yöne sahip olmakla birlikte bu yönlerin sadece doğu ve batı olduğu varsayılan dairelerin birbirlerine karşı olan durumları olmaktadır. Paralle olarak Fransızcadan Paralel olarak dilimize girmiştir.

Sizce "Paralel Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.