Reklamı Kapat
9450 kez okundu

Peyzaj Anlamı

Peyzaj anlamı; Peyzaj hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Peyzaj anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Peyzaj Nedir denildiğinde en dar anlamı manzara olmakla birlikte mevcut manzara anlamına buna ait her türlü olgu eklenebilmektedir. Bir manzarada yer alan deniz, göl, ağaç, bitkiler ve bunlar gibi manzaranın her parçası peyzajın tanımında yer almaktadır. Yani, gözle görülebilen bir tek görüş açısındaki doğa veya çevre materyallerinin bütünü olarak adlandırılmaktadır. Peyzaj kelimesi Türkçe diline Fransızca‘dan değişikliğe uğrayarak girmiştir. Peyzaj yapan kişilerin özel bir unvanı vardır ki bu unvan peyzaj mimarıdır. Peyzaj yapılması 21. y.y‘da oluşan ve bir anda gelişen bir uğraştır. Estetik görünümlerin doğaya ait parçalarla elde edilebilmesi tamamen peyzajın ilgi alanına girmektedir.

Sizce "Peyzaj Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.