Reklamı Kapat
10627 kez okundu

Plato Anlamı

Plato anlamı; Plato hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Plato anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Platolar, dünyanın oluştuğu ilk çağlarda hazır olarak bulunmayıp dış etkiler ile kayaların aşınması sonucunda oluşmuş yapılar olma bilgisi dahilinde Plato Nedir? sorusuna coğrafi olarak bir cevap olmaktadır. Boyut olarak platoların bir sınıfa sokulması mümkün değildir. Aynı oluşum içerisinde yer alan bir plato akarsu geçişi ile ikiye veya daha fazla sayıya bölünmüş olur fakat neticede bu tek bir platodur ve aynı biçimde aynı etkiler ile oluşmuştur. Fransızca kökenli olan Plato kelimesi, Plateau sözcüğünden dilimize çevrilerek yerleşmiştir.

Sizce "Plato Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.