Reklamı Kapat
14417 kez okundu

Popup Anlamı

Popup anlamı; Popup hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Popup anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

‘’Pop-up nedir?‘’ sorusunun sözlükteki yanıtı açılma olmakla birlikte İngilizce ‘den dilimize geçmiştir ve halen Türkçe karşılığı kullanılmamakta İngilizce olarak kullanımına devam edilmektedir. Pop kelimesi tek başına kullanıldığında çıkma anlamına gelmektedir, up kelimesi ise genelde üst, yukarı anlamlarına gelmektedir. Pop-up kelimesinin farklı ikincil ve üçüncül anlamları da bulunmaktadır. Bu anlamlardan bir tanesi bir anda karşısına çıkmaktır, bir başka anlamı ise beklenmeyen yer ve zamanda karşılaşmaktır. İnternet mecrasında kullanılan pop-up sözcüğü, herhangi bir web sitesine giriş yapıldığında kullanıcının istemediği halde karşısına çıkan bir reklam penceresini ifade etmektedir. Bu reklamlar genelde hackerler tarafından hazırlanıp internet ortamına sürülmektedirler.

Sizce "Popup Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.