Reklamı Kapat
14576 kez okundu

Sevmek Anlamı

Sevmek anlamı; Sevmek hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Sevmek anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Sevmek sözlük anlamıyla sevgi ve bağımlılık duymaktır. Sevmek eyleminde esas olan bağlılık ve yakınlık duymaktır nitekim öncelikle bu duygular olmadan sevgiyi yaratmak ardından devam ettirebilmek mümkün değildir. Sevmek eyleminin en belirgin olgusu sevgi olmaktadır. Sevgi araç olarak kullanılmakta olup sevmek eylemini gerçekleştirmeyen yarayan büyün duyguları sunan bir duygu bütünlüğü halidir.

‘’Sevmek nedir?‘’ denildiği zaman herkesin bir tanımı olacağı gibi filozoflarda bununla ilgili birçok tanım yapmışlardır. Felsefe dünyasının düşünürlerinin birçok tanım yaptığı bu sevgi bütününün bu kapsam da binlerce tanımından bahsedilebilmektedir. Felsefe dünyasından özellikle 4 önemli filozof sevgi üzerine düşüncelerini paylamışlardır ki bu filozoflar; Platon, Descartes, Schopenhaur ve Nietzsche‘dir. Kelime kökü Arapçadır.

Sizce "Sevmek Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.