Reklamı Kapat
126101 kez okundu

Sinerji Nedir

Sinerji nedir, Sinerji ne demektir, Sinerji anlamı. Bulunduğunuz sayfa " Sinerji " hakkında genel görüşleri, Sinerji hakkındaki sözlük ve toplum nezdindeki genel bilgileri sunmaktadır. Bu sayfada Sinerji hakkındaki görüşleri okuyabilir, Sinerji hakkında bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Sinerji Nedir? Sinerji, uyumlu ve eş zamanlı olarak ortaya çıkan güç ya da eylem olarak açıklanabilir. Örnek olarak bir işi birleşerek, güç birliği ile meydana getirme heyecanı bir Sinerji'dir. Sinerji kavramını yerel kültürümüzdeki İmece usulünde açıkça görebiliriz. 

Sinerji, aynı işi kotarma amacıyla hareket eden kişilerin birbirleri ile uyumlu zamanlama ve heyecan ile hareket etmesi olarak da özetlenebilir. Kişilerin bir birim iş yaptığını düşünürsek, dört kişinin ortaya çıkarttığı beş birimlik işin avantajı olan bir birimlik iş, Sinerji marifetiyle ortaya koyulmuş demektir. 

İş Birliği neticesinde ortaya çıkan artı faydaların ortaya çıkma heyecanına ve işbirliği ruhuna Sinerji demekteyiz. Sinerjiyi ortaya çıkartan faktörler olarak Üretken olmak, iş bitirme heyecanı taşımak, birlikte hareket etme güruhu ve beşeri münasebetler gösterilebilir. Bu faktörler neticesinde bir araya gelmiş kişilerin ortaya çıkarttığı işin meydana getirdiği katma değer iş bitiminde sinerji faktörü olarak ortaya çıkar.

Sinerji kavramına değinen özlü sözler Sinerji'nin anlamını idrak etmekte oldukça faydalı olacaktır ;

Birlikten Kuvvet Doğar
Bir Elin Nesi Var, İki Elin Sesi Var
Bir Zincirin Gücü, Zincirin En Zayıf Halkası Kadardır

Özetleyecek olursak, bir zincirin bütün olarak taşıdığı güce sinerji denir.

damla ulusoy ,,

bilgi için teşekkürler :)

zeynep merve,

Benim gibi enerjisiz, güçsuz

Sizce "Sinerji Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.