Reklamı Kapat
25349 kez okundu

Slogan Anlamı

Slogan anlamı; Slogan hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Slogan anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Slogan kelimesi, İngilizce’den dilimize geçmiş bir kelimedir. İngilizce ‘savaş narası’ anlamına gelen kelime dilimizde etkili ve vurucu kelime veya kelime grupları anlamında kullanılmaktadır. Ayrıca slogan kelimesi dilimizde pek çok alanda kullanılmaktadır. Reklamcılık sektöründe, hizmet sektöründe, çeşitli taraftar gruplarında, farklı eylemlerde hep slogan kullanılmaktadır.

Çünkü insanlar kitlelere mesajlarını etkili bir şekilde iletebilmek için sloganları kullanmaktadırlar. Sloganlar sayesinde bireyler veya gruplar kendi mesajlarını veya da iletmek istedikleri düşünceleri etkili bir şekilde iletmektedirler. Ayrıca reklamcılık sektöründe de sloganlar ürünlerin daha etkin bir şekilde tanıtılması amacıyla kullanılmaktadır. Çünkü akılda kalıcı sloganlar kullanılarak tanıtımı yapılan ürünler insanlar tarafından daha çok tüketilmektedir. Yani sloganlar reklamcılık sektöründe son derece önemli bir yere sahiptirler.

Sizce "Slogan Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.