Reklamı Kapat
15362 kez okundu

Sosyal Medya Anlamı

Sosyal Medya anlamı; Sosyal Medya hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Sosyal Medya anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Kavram olarak Sosyal medya nedir? Sorusunun cevabı yeni nesil web kullanıcıları tarafından bedava iletişim aracı niteliğindedir. Telefon, tablet, dizüstü ve masaüstü bilgisayar seçeneklerine sahip her yaştan ve her kesimden kişilerin rahatlıkla kullanabildiği internet teknolojisi sayesinde bedava ve kolay bir iletişim aracı olması yönünden tercih edilmektedir.

Gitgide yayılan sosyal medya kullanımı beraberinde yeni meslekler doğurarak bir sektör oluşturmuştur. Sosyal medyanın gelişerek birçok alanı kişilere sunması yönünden daha da karmaşık bir hale gelmektedir. Bu karmaşık ortam için bir uzman ihtiyacına ihtiyaç duyulması kaçınılmaz olmaktadır. Bu bağlamda, yeni bir meslek doğmuştur: Sosyal medya uzmanlığı. Özel eğitimler ile bu unvana sahip kişiler, sosyal medya kapsamında her türlü bilgi ve uygulamanın eğitimini detaylı bir şekilde almaktadırlar. Kökü Latince olan Medium kelimesinden çoğunluk olarak türeyen Medya kelimesinin, kökü Fransızca olan Sosyal kelimesiyle birleşiminden Sosyal Medya terimi oluşmuştur.


Sizce "Sosyal Medya Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.