Reklamı Kapat
16125 kez okundu

Su Anlamı

Su anlamı; Su hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Su anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Suyun kimyasal yapısı H2O‘dur, kimyasal yapısının açılımı ise 2 hidrojen atomu ve 1 oksijen atomundan meydana gelmektedir. Su, doğada moleküler halde bulunmaktadır ve ‘’Su Nedir?‘’ in daha açık bir ifadesi bir su molekülünün yapısında sadece hidrojen ve oksijen atomları bulunmakla birlikte iyonik olarak HOH formülüyle anlatılabilmektedir. Suyun genel yapısı ise tatsız, renksiz ve kokusuz olmasıdır. Su, dünya yüzeyinin %71‘ini oluşturmakla birlikte yeryüzünde doğal halde en çok bulunan ve bütün canlılar tarafından en çok ihtiyaç duyulan maddedir. İnsanlar ve tüm canlılar suya en çok içmek için ihtiyaç duymaktadırlar fakat yeryüzünün büyük bir kısmında bulunduğu halde bu miktarın sadece % 0,3 ‘lük kısmı içilebilir durumdadır.

Sizce "Su Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.