Reklamı Kapat
15654 kez okundu

Ticaret Anlamı

Ticaret anlamı; Ticaret hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Ticaret anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Ticaret nedir ‘in en genel ifadesi alım – satım işlemlerinin kazanç sağlamak amacıyla yapılması olayı olmaktadır. Çok eski dönemlerden bu yana ticaret işlemi yapılmak ta olup ilk ortaya çıkışı paranın icadından önceye dayanmaktadır. Ticaret, günümüze gelene kadar birçok farklı yöntemle yapılmakta olup kullanılan araç sadece para olmamaktadır. 

Şimdilerde ekonomi alanının terminolojisine ait kelime ve uygulamadır ki bu duru ekonominin özellikle incelenen bir bilim dalı olmasından sonra ortaya çıkan bir durum olmaktadır. Ticaret kavramının ilk doğuşu ise Merkantilizm felsefesi doğrultusunda olmakla birlikte yine farklı gelişimleri bu felsefi akıma göre olmaktadır.

Tümüyle ekonomiyi kapsayıp bir bütün halinde ticareti ele alıp inceleyen bu düşünceden sonra ticaret kavramı ekonomi bilim dalına geçiş yapmış bulunmaktadır. Ticara kelimesinden dilimize yerleşmiştir kökeni Arapçadır.

Sizce "Ticaret Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.