Reklamı Kapat
8405 kez okundu

Vergi Anlamı

Vergi anlamı; Vergi hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Vergi anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Vergi kelimesi ‘vermek’ fiilinden türetilmiş bir kelimedir. Aslında vergi, kelime anlamı olarak verilen şey anlamına gelmektedir. Vergi, bir ülkede kamu harcamalarının yapılması için en önemli kaynak olarak dikkat çekmektedir. Çünkü devletlerin harcama yapabilmek için başvurdukları kaynaklarda ilk sırayı vatandaşlardan alınan vergiler almaktadır. Vergi kelimesi hem gündelik hayatta hem de ekonomi bilimi ile uğraşanlar arasından oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Tüm kullanımlarda vergi kelimesi devletlerin kamu harcamaları yapabilmesi için vatandaşlardan alınan para olarak kullanılmaktadır. Dolayısıyla vergiler tüm devletler için son derece önemli bir konudur. Zaten Fransız İhtilali de dahil olmak üzere tüm halk hareketlerinin vergiler yüzünden çıktığı düşünüldüğünde vergi kelimesinin ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu daha iyi anlaşılacaktır.

Sizce "Vergi Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.