Reklamı Kapat
18278 kez okundu

Virman Anlamı

Virman anlamı; Virman hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Virman anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Banka müşterilerinin virman işlemi yapmaları için kar etme gibi sebepleri bulunmaktadır. Tek bir bankada birden fazla hesabı olan bir kimse her hesabında farklı kar etme amacı güden kağıtları satın alıp bulundurabilir. Genel adları ile fon olan bu kağıtları genel bir mantık ile olmayıp kişinin kendi mantığı ve kar etme amacıyla gerçekleştirdiği bazı işlemlerin uygulanması aşamasında farklı hesapları arasında bir takım fonlarını transfer işlemi yapma ihtiyacını duymaktadırlar. 

Transfer işlemi yapmanın bu çerçevede mantığıysa her kağıdı farklı hesapta farklı türlerde işletim düzenine sokmaktır. Fransızca kökenli olan Virman kelimesi, virement sözcüğünden türemiş ve dilimize girmiştir.

Sizce "Virman Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.