Reklamı Kapat
6386 kez okundu

Vizyon Anlamı

Vizyon anlamı; Vizyon hakkında itibar gören sözüklerde, bilimsel ya da resmi kaynaklarda geçen tanımı ile anlamlandırılmıştır. Bu sayfada Vizyon anlamı ile ilgili mevcut bilgileri inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Vizyon kelimesi dilimize İngilizce ’den geçmiş bir kelimedir. İngilizce ‘vision’ kelimesinin Türkçeleştirilmiş hali olarak kullandığımız vizyon kelimesi kelime kökeni olarak görüş, bakış anlamına gelmektedir. Ancak bu kelime bizim dilimizde daha çok ilerde olunması düşünülen nokta anlamına gelmektedir. Son zamanlarda vizyon kelimesinin karşılığı olarak  ‘uzak görüşlülük’ kavramı kullanılmaya başlanmıştır. Ancak bu kavram vizyon kelimesinin içerdiği anlamları tam olarak karşılamamaktadır. Çünkü vizyon kelimesi sadece uzak görüşlü olmak anlamına gelmez.

Vizyon, gelecekte kendinizi konumlandırdığınız yer anlamındadır. Bu nedenle de vizyon kelimesinin kullanılması vermek istenilen mesaj açısından daha uygun olacaktır. Vizyon sahibi olmak bireyler ve kurumlar için son derece önemli olduğundan bu kelimenin ihtiva ettiği anlamlar da her zaman için ön planda olacaktır.

Sizce "Vizyon Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.