Reklamı Kapat
6917 kez okundu

Vizyon Nedir

Vizyon nedir, Vizyon ne demektir, Vizyon anlamı. Bulunduğunuz sayfa " Vizyon " hakkında genel görüşleri, Vizyon hakkındaki sözlük ve toplum nezdindeki genel bilgileri sunmaktadır. Bu sayfada Vizyon hakkındaki görüşleri okuyabilir, Vizyon hakkında bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Vizyon asıl olarak ulaşılması hedeflenen konum anlamına gelmektedir. İnsanlar tarafından sorulan “vizyon nedir” sorusuna ilişkin açıklama yaparken vizyonun gelecekte kişinin veya kurumların kendilerini konumlandırdıkları yani olmak istedikleri noktaya verilen isim olduğu söylenecektir. Genel olarak tüm bireyler ve kurumlar bir vizyon sahibi olmalıdır. Çünkü vizyon, geleceğe yönelik bir hedeftir. Bu nedenle de bireyler ve kurumlar gelecekte olmak istedikleri bir yer belirlemeli ve buna göre çalışmalarını sürdürmelidirler. Yani bireyler ve kurumlar bir vizyon sahibi olmalıdırlar. Vizyon sahibi olmak gelecekte bir hedefinin varmak istediğin bir noktanın var olması demektir. Günümüz dünyasında hem bireyler için hem de kurumlar için vizyon sahibi olmak son derece önemlidir. Çünkü artık vizyonu olmayan insanlar veya bir vizyonu olmayan kurumlar hayatta kalma şansını pek bulamamaktadır. Tabi ki bir de vizyon sahibi olurken ilerde olunması istenen noktanın gerçekçi ve ulaşılabilir olması gerekir. Çünkü ulaşılamaz bir noktayı kendinize vizyon olarak belirlerseniz bu defa da bu ulaşılamayacak hedeften dolayı sıkıntılar yaşarsınız. Dolayısıyla vizyon sahibi olurken kendi bireysel veya kurumsal alanınızda gerçekçi hedefler koymaya dikkat etmek gerekmektedir. Gerçekçi bir vizyon sahibi olduktan sonra da geriye o hedefe ulaşmak için çalışmak kalmaktadır.

VİZYON HAKKINDA

Vizyon ulaşılması hedeflenen konumu ifade etmektedir. Bu nedenle de özellikle kurumlar tarafından vizyon sahibi olmaya ve bu vizyona ulaşmak için çalışmaya son derece önem verilmektedir. Çünkü vizyon sahibi olmak demek insanların gözünde ayağı yere sağlam basan, ne istediğini bilen ve bu uğurda da çok çalışmayı göze almış bir kuruluş izlenimi vermektedir. Aynı şeyi bireyler için de söyleyebiliriz. Bireyler de yaşamlarında kendilerine bir vizyon yani hedef belirlemeli ve çalışmalarını bu hedefe ulaşmak için yapmalıdırlar. Bu sayede bireysel anlamda kendinden emin, nereye gelmek ve ne olmak istediğini bilen insanlar olmak mümkündür. Vizyon sahibi olmak insanları ve kurumları çalışmaya teşvik eder. Çünkü vizyonu olan bir kurum veya birey artık tüm çalışmalarında belirlediği bu hedefe ulaşmak için çaba gösterecektir. Vizyon sahibi olmayan bir kurum veya bir birey rüzgarın önünde sürüklenen bir yaprak gibi oradan oraya gidip duracaktır. Çünkü vizyon sahibi olmak insanın çalışmalarının daha düzenli ve daha organize olmasını sağlar. Bu sayede de daha tertipli ve daha disiplinli bir çalışma hayatı oluşturulabilir.

VİZYON AÇIKLAMALARI

Bireyler ve kurumlar açısından son derece önemli bir kavram olan vizyon, ulaşılabilir bir hedef belirlemek anlamına gelmektedir. Ulaşılabilirlikten kasıt küçük hedefler değildir, burada kastedilen gerçekçi hedeflerdir. Peki, vizyon nedir. Vizyon, bireylerin ve kurumların çalışma hayatından daha aktif rol almalarını sağlamaktadır. Ayrıca vizyon bireyler veya kurumlara ne için var olduklarını, ne için çalıştıklarını sürekli hatırlatarak onları daha çok çalışmak için teşvik etmektedir.

Sizce "Vizyon Nedir?"

Adınız, Soyadınız Yorumunuz
GÖNDER
Kutuda görüneni yazınız.
İletişim Hakkımızda Popüler Alfabetik Sıra Konular Anasayfa
Nedirki.org, referans bilgi kütüphanesi olarak hizmet sunmaktadır. İçerdiği bilgiler anonim ve toplum nezdinde itibar görmüş kanaatlerden oluşur. Belirtilen içerikler çoğunlukla bilimsel ve bulgusal olmakla birlikte toplumsal algılar nispetinde farklılıklar gösterebilmektedir.
Yazılım ve Hizmet Alt Yapısı AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.